Türkçe | English | العربية
Saç Ekimi Nedir ?

Saç Ekimi Nedir ?

Saç Ekimi Nedir


Saç ekimi nedir sorusunun cevabı, incelmiş ya da dökülmüş saçların görünümünü farklı tekniklerle düzeltmek için yapılan cerrahi işlemdir. Genellikle yaş aralığı ne olursa olsun dış görünümünden rahatsız olan ve özgüven eksikliği yaşayan kişilerin tercih ettiği saç ekimi ülkemizde ve dünyada yaygın bir işlemdir.

Herhangi bir hastalık, kaza, yaş veya genetik gibi nedenlerle dökülen saçlar bu süreçte canlı bir görünüme kavuşabilir. İşlem sırasında kişinin başının arkasındaki ense üst kısmından alınan greft farklı bir bölgeye (sinir ve damar bağlantılarının olduğu, saç ekimi için istenen verimli doku) transfer edilir. Ense bölgesinden greft alınmasının nedeni bu bölgenin saç dökülmesine dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır.

Saç Ekimi istanbul

Saç ekimi nasıl yapılır ?

  Lokal anestezi uygulanarak yapılan saç ekimi, uyku gerektirmeyen bir operasyondur. İlgili bölgeden ilk greft alınır ve saç ekimine başlanır. Genellikle üst ense tercih edilir. Bu bölgeye gece boyunca bir bandaj takılır. Önde ve saç ekilen bölgede küçük delikler vardır. Ekilen alanda sızıntı oluşumuna neden olan bu deliklerden sızıntı olmaz. Bazı kişilerde işlemden sonra şişlik olabilir. Ancak hastanın kısa sürede istediği görünüme kavuşması için işlem sonrası ilaç ve alınacak önlemler titizlikle yapılır.


Hastalarımız işlemi tamamladıktan sonra birkaç saat içinde evlerine gidip dinlenebilirler. Ekim işlemini takip eden ilk hafta bölgede kabuklanmış bir doku oluşur ve bu işlem saçların düzenli olarak yıkanması ile ortadan kaldırılabilir. Kabuklu doku hastayı rahatsız edecek bir durum değildir. Saç ekimi işlemi, hastanın uygulama miktarına bağlı olarak 2-7 gün içinde sosyal hayata dönmesini sağlayan bir operasyondur.

 

Saç ekiminde uygulanan teknikler

 Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde erkek tipi saç dökülmesinde oldukça başarılı sonuçlar elde etmek mümkün hale gelmiştir. FUE (Follicular Unit Extraction) adı verilen tekniğin kullanıldığı saç ekiminde donör bölgeden alınan saçlar transfer edilir. İşlem sırasında dikiş veya kesik izi oluşmaz. İyileşme çok hızlıdır. Uygulamada özel olarak hazırlanmış metal uçlar kullanılmaktadır.

 

Saç ekimi ne kadar sürer ?

Saç ekimi süresi ekim alanına göre değişiklik göstermektedir. Saç ekimi nedir sorusuna cevap arayan kişilerin sorduğu bir diğer soru da işlemin uzunluğu. Tahmini süre yaklaşık 4–6 saat sürer. İşlemden sonra hasta dinlenmek için eve dönebilir.

 

Saç ekimi her yaşta yapılabilir mi ?

Saç ekimi işlemi ağırlıklı olarak 18-60 yaş grubunu kapsamaktadır. Ancak saç ekiminin yapılabilmesi için saç dökülme tipi yaş grubuna göre daha önemlidir. Kişinin kafa derisi görüldükçe görülebilecek bir saç dökülmesi tipi varsa burada saç dökülmesinin% 50 sinden bahsedilebilir. Saç dökülmesinde yaş, sadece dökülmenin devamlılığı durumunda dikkate alınır. Özellikle yanıktan kaynaklanan saç dökülmesi, kaş bölgesinde çıplak bölge oluşması ve bu işlemden daha önce yaptırmış olmasına rağmen memnun olmayan hastalar, hastalığa bağlı saç dökülmesi yaşayan kişiler, erkek tipi saç sorunu yaşayan kadınlar olabilir. bu uygulamadan yararlanın.

 

Kadınlar saç ekimi yaptırabilir mi ?

Kadınlar saç ekimi şikayeti öncesinde uzman bir dermatoloğa danışmalıdır. Yapılan testlerden sonra  Erkek tipi saç dökülmesi  teşhisi konulursa saç ekimi yapılabilir.

 

Saç ekimini kimler yapmalı ?

Saç ekimi yapacak kişinin bu alanda yeterli tecrübeye sahip olması gerekmektedir. Özellikle saç ekimi donör bölgesine zarar verilmemeli, saç yoğunluğu konusunda deneyimli bir dermatolog desteği sağlanmalıdır.

Saç ekimine uygun muyum ?

Birçok cerrahi işlemde olduğu gibi saç ekimi için de dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. Özellikle saç ekimi nedir sorusu ile ilgili araştırma yapan ve bu alanda tercih noktası arayan kişiler;

 

· Kanın pıhtılaşmasına bağlı kronik rahatsızlığı olmayan,

 

· Donör alan olarak tanımlanan nokta yani iki kulak arası transfer için yeterli saça sahip olmalıdır.

 

Ne kadar grefte ihtiyaç var ?

Saç ekimi seans bazında yapılmaktadır. Ortalama bir seans için hastanın donör alanının yapısına bağlı olarak greft sayısı 2500 ile 4500 arasında değişmektedir. Bu da greft aralığının 7500 ile 8000 saç teli arasında olduğu anlamına gelir. Hastanın saç dökülme seviyesi ve boş alan genişliğine göre istenilen greft uzman tarafından belirlenir.


Saç Ekim Klinigi istanbul

Ne kadar süre iyileşirim ?

Saç ekiminden sonra ince bir kabuk tabakası oluşur. Baş her gün düzenli olarak yıkandığında kabuklar düşer ve 10 gün sonra kaybolur. Bu süreçte hastanın günlük alışkanlıkları herhangi bir soruna neden olmaz.

Saç ekiminden hemen sonra yeni saçlar çıkar mı ?

Ekim sonrası elde edilen saçların çoğu bir ay gibi bir sürede dökülür. Bu nedenle bir ay sonra ekim öncesi görünümle benzer bir görünüm görülür. Ortalama 3 ay sonra yeni saçlar çıkar. Genellikle 5. ve 6. aylarda değişiklik görülür. Önümüzdeki süreçte% 10 saç uzaması gerçekleşir. 9. ve 12. aylarda saçların% 90 ı uzar. Bilinmesi gereken bir diğer önemli detay ise üst kısımdaki kan dolaşımının yavaş olması nedeniyle saçların 15. ayda uzayabilmesidir.

 

Saç ekimi riskli midir ?

Cerrahi bir işlem olduğu için her operasyonda olabilecek riskler saç ekimi için de geçerlidir. Ancak uzman bir ekip ve deneyimli bir ekip ile riski en aza indirmek mümkündür. Özellikle saç ekimi için lokal anestezide tercih edilen ilacın kişiye herhangi bir alerjik duruma neden olmadığına dikkat etmek önemlidir.

 

FUE tekniği ile sakal ve bıyık ekimi

Sakal ve bıyık ekimi yaptığımız operasyondur. Düzensizlikleri, sakal kıllarında eksiklikleri olan veya sakal / bıyığı olmayan erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Yara izi olan bölgelerde de saç ekimi yapılabilir. Sakal ve bıyık ekiminde FUE teknikleri kullanılmaktadır. Sonuçlar 8-10 hafta gibi bir sürede görünür olmaya başlar.

 

Kaş ekimi de yapıyor musunuz ?

Evet kaş ekimi yapıyoruz. Kaşlarını kalınlaştırmak isteyen veya hiç kaşları olmayan bayanlarda iki kulak arasındaki bölgeden ayrı alınan köklerle transfer işlemi yapılabilir. Saçlar ortalama 3 ay içerisinde uzadıkça büyüyebilir ancak daha sonra bölgeye göre alışacaktır.


Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 0545 383 98 00 çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.



Saç Ekimi Nedir ? , Saç Ekimi Nedir, saç ekimi istanbul, saç ekimi kliniği istanbul, doğal saç ekimi istanbul, türkiye saç ekimi

Ü
C
R
E
T
S
İ
Z

R
A
N
D
E
V
U