Türkçe | English | العربية
Saç Ekimi

Saç Ekimi

istanbul saç ekimi

İstanbul Saç Ekim Merkezi

Saç ekimi nedir ?

Saç Ekimi, saçın yoğun olduğu başın arka bölgesinden alınan saç köklerinin, uygun bir operasyonla saçın seyrek olduğu bölgelere ekilmesi işlemidir.


Saç Ekimi Yöntemleri


FUE, FUT yönteminin geçerliliğini yitirmesinden sonra geliştirilen bir yöntemdir. FUE saç çıkarma yöntemi ile 0,5 - 0,9 mm kadar küçük özel geliştirilmiş mikro motor veya ekstraksiyon iğnesi yardımı ile kulaklar arasındaki donör bölgeden saç kökleri alınır.

Bu yöntem hızla gelişti; yani FUT tan daha yeni olmasına rağmen kısa sürede daha popüler oldu. Standart FUE yöntemi için en önemli tercih faktörü, saç kökü ekstraksiyonu için hızlı ve non-invaziv yöntemler sağlayan cerrahi aletlerin oldukça gelişmiş olmasıdır.

Günümüzde elle veya elektronik olarak kullanılan mikro motorlar elle çalıştırılan iğnelerin yerini almıştır. Bu cihazlar, saç köklerinin problemsiz bir şekilde alınmasını sağlar. Operasyon süresi 2 günden 3-4 saate düşürülür ve hastalara büyük kolaylık sağlar. FUE (Follicular Unit Extraction) avantajları nedeniyle yaygın olarak kullanılan bir saç ekim yöntemidir. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekimi alanında ilk akla gelen yöntemdir.

Bunun yadsınamaz bir nedeni var: FUE saç ekimi, hastanın kısa sürede normal hayatına dönebildiği ağrısız bir operasyondur ve bu yöntemde herhangi bir kesi ya da dikiş yoktur. Saç köklerinin alındığı donör bölgede gözle görülür kalıcı iz görülmez. Ayrıca bu yöntemle vücut kıllarının ekilmesi mümkündür.


saç ekimi prp mezoterapy

 

PRP Destekli Saç Ekimi


PRP (Platelet Rich Plasma) Nedir ?


PRP, izlerin hızlı iyileşmesi ve hızlı saç büyümesini desteklemek için kullanılır. PRP tedavisi, dökülmeye karşı savunmasız zayıf saç köklerinin yeniden canlanmasına yardımcı olur. PRP tedavisi uygulanan hastalarda operasyon bölgesindeki alanda saç dökülmesinin nispeten daha az olduğu ve saçların daha güçlü uzadığı görülmüştür. Saç ekimi operasyonunda önceden PRP desteği almış hastaların izleri daha çabuk iyileşir. Operasyon sonrasında kırmızı lekeler ve kabuklanmış alanlar hızla yok olur ve saç ekilen bölgede saç büyüme kapasitesi artar.

PRP de hastanın kanından elde edilen çok sayıda trombosit vardır. İşlem öncesi hastadan kan alınır ve PRP alınır. Hastanın kendi kanı kullanıldığında, bağışıklık tepkisinin ölçülmesine gerek yoktur. Ayrıca PRP herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz.


PRP sıvısı nasıl elde edilir ?

Tüm kan laboratuvarlarında olduğu gibi PRP ile tedavi edilecek hastadan 10 cc kan alınır.
Alınan kan, kanın trombosit açısından zengin kısmının elde edilmesi amacıyla steril bir tüp içerisinde özel bir cihaza aktarılır.
Kan hücreleri bir santrifüjde döndürülür ve kanın trombosit açısından zengin hücreleri yoğunlaştırılır.
PRP de trombosit oranı bu işlemle 4-8 kat artırılabilir. Çalışmalar, saç köklerinin büyüme faktörünün trombositlere bağlı olduğunu gösterdi.


PRP sıvısı nasıl uygulanır ?

Önce anestezi uygulanır. Ardından saç köklerine PRP sıvısı enjekte edilir. Enjeksiyon işlemi ağrısızdır ve kısa sürer (2-3 dakika). Hastalar daha sonra normal günlük yaşamlarına dönebilir ve bu işlemden sonra herhangi bir şişlik veya morluk olmayacaktır.


PRP likidinden kimler yararlanabilir ?

Mevsimsel veya genetik saç dökülmesi yaşayan kişiler veya saçları ince ve zayıf olan kişiler PRP ile tedavi edilebilir.


Saç ekiminde PRP


PRP nin saç ekiminde üç rolü vardır:

Saç ekimi işlemi sonrası saç köklerinin canlandırılması (PRP destekli FUE)
Saç ekimi sonrası saçların hızlı uzamasını sağlamak
Ekilen saç köklerinin büyümesini ve uyarılmasını sağlar.
Saç köklerinin alındığı bölgeyi alıcı alana transfer etmeden önce biraz zaman gerekir. Saç köklerinin yaşaması için bu süreç önemlidir.

Alınan saç kökleri bu amaçla özel hazırlanmış emilim odalarında saklanır.

Yeni bir yöntemde, konteynere veya foliküllere eklenen PRP, olumlu etkisini çok çabuk alan bir PRP solüsyonu ile doğrudan çoğaltılır. PRP sıvısının enjeksiyonu saç köklerinin ömrüne katkıda bulunur, izlerin hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur ve onları uyararak saç köklerinin büyümesine yardımcı olur.

PRP nin herhangi bir yan etkisi var mı ?
PRP sıvısı hastanın kendi kanını içerir. Alerjik reaksiyon veya enfeksiyon riski yoktur. Prensip olarak kendi kanınızı bağışlamaya benzer. PRP tedavisinin etkisi her alıcı için farklı olabilir. PRP tedavisinin tamamlayıcı bir etkisi vardır. Tedavinin sonuçları tedaviden sonra zamanla görülecektir. Bu tedavi sadece fiziksel iyileşmeyi destekler.

 

 

 

saç ekimi,Kadınlara Özel Saç Ekimi,erkek saç ekimi,Dhi Saç Ekimi,FUE Saç Ekimi,saç ekim merkezi,istanbul saç ekimi,ataşehir saç ekimi,maslak saç ekimi,saç ekimi istanbul,kadıköy saç ekimi,Saç ekim Fiyatları,En iyi saç ekim Merkezi hangisi,Bölgesel saç ekimi,En iyi saç ekimi

Ü
C
R
E
T
S
İ
Z

R
A
N
D
E
V
U